Достапни линкови

Студентски изум што може да спаси човек


Студентски изум што може да спаси човек
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Тројца студенти од Индонезија патентираа направа која се прикачува на мобилен телефон или лап топ, а испраќа сигнали ако затрупан човек е се уште жив. Нивната инспирација е од блиските кои ги загубиле во земјотреси. Во Индонезија често се јавуваат земјотреси бидејќи е дел од таканаречениот огнен појас на Пацификот.

Категории

XS
SM
MD
LG