Достапни линкови

Статуата на Исус Христос во Рио да Жанеиро „облечена“ како лекар


Статуата на Исус Христос во Рио да Жанеиро виртуелно облечена како лекар

Статуата на Исус Христос во Рио де Жанеиро, Бразил, на католичкиот Велигден беше виртуелно „облечена“ во лекарска облека, со што градот на тој начин им заблагодари на болничарите од цел свет, за сѐ она што го прават во борбата против коронавирусот.

Организаторите, кои статуата ја „облекоа“ со специјални светлечки ефекти, го испишаа и „Благодарам” на неколку јазици: португалски, шпански, англиски, германски, италијански, кинески, француски, арапски и на руски јазик, пренесе АФП.

XS
SM
MD
LG