Достапни линкови

Спајдермен против пластиката


Спајдермен против пластиката
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Руди Хартоно е 36 годишниот Спајдермен во Паре-пар, Индонезија. Неговата мисија, преку чистење на улиците облечен како Спајдермен, е да биде пример за заедницата за зачувување на животната средина.

Категории

XS
SM
MD
LG