Достапни линкови

Со шупливи трупци во мисија за спас на пчелите


Со шупливи трупци во мисија за спас на пчелите
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Големи трупци од дрвја се нови домови за роеви диви пчели низ Калифорнија, САД. Новите домови се благодарение на пчеларот Тил, кој сака да ги спаси овие, како што ги нарекува науката, клучни инсекти за екосистемот на планетата.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG