Достапни линкови

Со бокс против Паркинсова болест


Со бокс против Паркинсова болест
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Ненси ван дер Страктен е 75 годишна жена од Данска која живее во Турција. Таа пред 6 години била дијагностицирана со Паркинсовата болест. По препорака на докторот за да се движи повеќе, таа почнала да оди во теретана пред три години. Таму почнала со бокс без допир за да има движење на целото тело.

Категории

XS
SM
MD
LG