Достапни линкови

Софиска дилема: Да се гори отпадот или не?


Софиска дилема: Да се гори отпадот или не?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Бугарскиот главен град, со помош на ЕУ, планира да изгради печка за горење на смет, со што ќе се произведува струја. Но, активистите велат дека пепелот од печката уште повеќе ќе го загадува воздухот.

Категории

XS
SM
MD
LG