Достапни линкови

Состанокот за протоколите за настава пак одложен


Илустрација

Комисијата за заразни болести и работната група на Министерството образование и наука, во врска со протоколите со кои се утврдува начинот на реализација на наставата од 1 септември за сите предложени модели, е одложен за утре, потврди за МИА, в.д. директорот на Центарот за јавно здравје и член на комисијата, Алекасндар Стојанов.

Министерството за здравство информираше дека разговорите продолжуваат за најде и договори најдобро и најбезбедно решение за начинот на одвивање на наставата и дека финалната одлука за начинот на одвивање на наставата ќе ја има МОН.

XS
SM
MD
LG