Достапни линкови

Солзавец во Северна Митровица по акцијата на косовската полиција


Солзавец во Северна Митровица по акцијата на косовската полиција
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:43 0:00

Косовската полиција употреби солзавец против демонстрантите кои тргнале кон седиштето на полицијата во Северна Митровица. До ова дојде по акцијата на полицијата против криумчарење стока. Во градот се слушаат сирени од противпожарни возила и амбулантни возила.

Косовската полиција употреби солзавец против демонстрантите кои тргнале кон седиштето на полицијата во Северна Митровица. До ова дојде по акцијата на полицијата против криумчарење стока, јавува новинарот на Радио Слободна Европа од местото на настанот. Во градот се слушаат сирени од противпожарни возила и амбулантни возила.

Категории

XS
SM
MD
LG