Достапни линкови

Снимен првиот марсотрес


Снимен првиот марсотрес
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Сондата на НАСА, „Инсајдер“, на 6 април снимила земјотрес на Марс, прв пат откако се почнати истражувањата на таа планета. Т.н. „марсотрес“, според научниците, наликувал на потресите што ги снимил „Аполо“ од 1969 до 1977 година, објави НАСА.

Категории

XS
SM
MD
LG