Достапни линкови

Славење на Рамазан Бајрам во светот

Милиони луѓе ширум светот го слават празникот Рамазан Бајрам во џамиите и плоштадите. Бајрам во исламот следи по месецот Рамазан, за време на кој верниците постат 30 дена, како знак на жртва и посветеност на Бога.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG