Достапни линкови

„Се разбудив“ - вирални видеа за состојбата во Казахстан


„Се разбудив“ - вирални видеа за состојбата во Казахстан
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Видео со хаштаг „Се разбудив“, во кое млади говорат за проблемите во земјата, стана вирално и отвори широка дебата за престојните претседателски избори. Но, се појави и контра видео, со подршка за властите.

Категории

XS
SM
MD
LG