Достапни линкови

Сами садат, сами берат - основци направија пластеник среде Скопје


Сами садат, сами берат - основци направија пластеник среде Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Во скопското основно училиште „Вера Циривири Трена“ учениците имаат своја стаклена градина, каде одгледуваат зеленчуци, зачински билки и цвеќиња. Ги истражуваат растенијата, влијанието на инсектите и си вкусуваат зеленчуци во нивниот училишен двор. Што имаат да порачаат тие?

Категории

XS
SM
MD
LG