Достапни линкови

Сами рачно си градат пат до цивилизацијата


Сами рачно си градат пат до цивилизацијата
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:46 0:00

Жителите на киргистанското село Кајнар се отсечени од цивилизацијата. До најблискиот град одат само во лето, по мала патека. Откако во сообраќајка на таа патека загинале и деца, селаните решиле да не ја чекаат државата туку сами да си направат безбеден пат.

Категории

XS
SM
MD
LG