Достапни линкови

Руските арктички истражувања открија пет острови


Руските арктички истражувања открија пет острови
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Глечерите на Арктикот се топат неверојатно брзо и од 2015-та година ја надминаа брзината на било кој претходен петгодишен период, се вели во извештај на Обединетите Нации. Русија открива нови територии на местата на стопените глечери.

XS
SM
MD
LG