Достапни линкови

Руските арктички истражувања открија пет острови


Руските арктички истражувања открија пет острови
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Глечерите на Арктикот се топат неверојатно брзо и од 2015-та година ја надминаа брзината на било кој претходен петгодишен период, се вели во извештај на Обединетите Нации. Русија открива нови територии на местата на стопените глечери.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG