Достапни линкови

Русија: цркви наместо паркови


Русија: цркви наместо паркови
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Руската православна црква гради илјадници храмови низ земјата, најчесто на јавни простори и со подршка на локалните власти. Активисти се противат, но црквата има „пријател“ на највисоките позиции во Кремљ.

Категории

XS
SM
MD
LG