Достапни линкови

Русија забрани директни летови до Грузија, туристите не се загрижени


Русија забрани директни летови до Грузија, туристите не се загрижени
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Русија ги прекина сите директни летови меѓу Русија и Грузија од 8-ми јули. Забраната стапи во сила по протестите во главниот град Тбилиси, откако руски законодавец имаше говор во парламентот на Грузија.

XS
SM
MD
LG