Достапни линкови

Романските власти против анти-корупционерката Ковеси


Романските власти против анти-корупционерката Ковеси
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:46 0:00

Лаура Кодрута Ковеси, поранешната шефица за борба против корупцијата во Романија, изведе пред суд десетици функционери. Сега е кандидат за главен јавен обвинител на ЕУ, но романската владејачка партија настојува да го спречи нејзиниот избор за новата функција.

Категории

XS
SM
MD
LG