Достапни линкови

Романија: Живот во депонија


Романија: Живот во депонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Стотици семејства живеат во огромна депонија кај градот Клуж во Романија, бидејќи немаат каде. Тие се надеваат на помош од ЕУ, но истовремено страхуваат и дека ќе ја загубат основната можност за некаков приход ако биде затворена депонијата.

Категории

XS
SM
MD
LG