Достапни линкови

Робот од автомобилски делови и отпад


Робот од автомобилски делови и отпад
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Инженери од Газа направиле робот од автомобилски делови и отпад, кој може да се справи со опасни остатоци од војната. Иако се соочуваат со недостаток на суровини поради израелската блокада, решиле да го прифатат предизвикот. Велат дека роботот може да им помогне во гаснење на пожари.

Категории

XS
SM
MD
LG