Достапни линкови

Роботски келнер во Кабул


Роботски келнер во Кабул
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Ресторан во Кабул нуди уникатно послужување во Авганистан - гостите ги служи роботски келнер наречен Тимеа. Роботот зборува англиски, дари и пашту, а целта е да ги привлече младите.

Категории

XS
SM
MD
LG