Достапни линкови

Роботи играат фудбал за подобра интелегенција


Роботи играат фудбал за подобра интелегенција
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Некогаш се радувале на рoбот што не паѓа откако ќе застане на две, а сега имаат роботи што играат фудбал. На настанот РобоКуп во Сиднеј, Австралија истражувачи развиваат роботика преку забава.

XS
SM
MD
LG