Достапни линкови

Рециклирање за школарина


Рециклирање за школарина
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Младиот Геншу Прајс на почетокот рециклирал за свое добро – неговиот татко го советувал дека тоа е добар начин да заштеди пари за својата школарина за колеџ. Но, потоа тинејџерот решил да ја прошири акцијата со цел да им помогне и на другите ученици од Хаула, Хаваи, па ја основал иницијативата „Bottles4College“.

Категории

XS
SM
MD
LG