Достапни линкови

Ресторан во Будимпешта дава бесплатни оброци и надеж


Ресторан во Будимпешта дава бесплатни оброци и надеж
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

Пандемиската криза предизвика и економска криза, со што многумина ја изгубија работата. Кризата ги затвори и рестораните. Но, во центарот на главниот град на Унгарија, сопственик на ресторан одлучи да отвори за да дели топли оброци за луѓето кои се најпогодени од кризата.

XS
SM
MD
LG