Достапни линкови

Режисерката на „Ќерка“ очекува Оскар за семејните вредности


Режисерката на „Ќерка“ очекува Оскар за семејните вредности
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Семејните вредности ќе добијат Оскар. На ова се надева руската режисерка, Дариа Кашчева. Нејзиниот ‘Ќерка’, кој ги прикажува односи помеѓу родителите и децата и простувањето, е номиниран за најдобар аниминиминиран краток филм. Кашчева е сè уште студентка на филмската академија во Прага.

XS
SM
MD
LG