Достапни линкови

Регистрирани 464 прекршоци за неносење заштитна маска


Илустрација

МВР денеска соопшти дека во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 464 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

XS
SM
MD
LG