Достапни линкови

169 прекршувања на мерката за носење заштитна маска


Илустрација - Луѓе со заштитни маски поради Ковид-19 на Камени мост во Скопје

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Северна Република Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 169 прекршоци, соопшти МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

XS
SM
MD
LG