Достапни линкови

Приштина: Свеќи за жртвите на несреќата во Хрватска

Десетици граѓани запалија свеќи пред Националниот театар во Приштина во неделата, за да им оддадат почит на жртвите од автобуската несреќа што се случи во Хрватска во раните утрински часови на 25 јули, во која загинаа 10 лица и повеќе од 40 беа повредени.
Категории

XS
SM
MD
LG