Достапни линкови

Претставите на МНТ онлајн на јутјуб поради коронавирусот


Македонскиот народен театар од утре со почеток од 20 часот почнува со онлајн пренесување на неговите театарски претстави преку неговиот јутјуб канал, соопшти МНТ.

„Репертоарот е: 18.3. „Сомнително лице“, 19.3. „Изгубени Германци“, 20.3. „Парите се отепувачка“, 23.3. „Да тргнеме Сењор“ и 24.3. „Мајсторот и Маргарита“. Останете дома, почитувајте ги препораките, бидете со нас и гледајте нѐ онлајн“, порачаа од МНТ.

XS
SM
MD
LG