Достапни линкови

Првиот директен лет од Њујорк до Сиднеј за 19 часа


Првиот директен лет од Њујорк до Сиднеј за 19 часа
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

Најдолгото патување со комерцијален авион слета минатиот викенд во Сиднеј за 19 часа и 16 минути. Патниците тргнаа од Њујорк и само што полетале го наместиле часовникот според австралијанско време. Во првите шест часа, вежбале, пиеле кафе и јаделе лута храна за да останат будни. Потоа, им бил поделен јаглехидратски оброк, ги советувале да одбегнуваат монитори и ги намалиле светлата за да заспијат патниците според времето во Сиднеј.

XS
SM
MD
LG