Достапни линкови

Поранешен затвореник отвори „соба на бесот“ за да му се оддолжи на општеството


Поранешен затвореник отвори „соба на бесот“ за да му се оддолжи на општеството
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Нова „соба на бесот“ во Хелсинки, Финска им дава шанса на клиентите да го „истурат“ својот пост-пандемиски бес преку кршење на предмети со бејзбол палка. Термините се целосно резервирани уште од отворањето летово, а фрустрациите предизвикани од пандемијата се наведуваат како главни причини за насобраниот гнев. Но, и собата со тематика-развод, велат, е исто така популарна.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG