Достапни линкови

Пешачи наопаку за заштита на дрвјата


Пешачи наопаку за заштита на дрвјата
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Меди Бастони пешачи наназад 700 километри. Тој тргна од својот дом во источна Јава, Индонезија до главниот град Џакарта за да привлече внимание, со цел да се заштитат шумите.

Категории

XS
SM
MD
LG