Достапни линкови

Млада палестинска уметница внесува бои во военото сивило


Млада палестинска уметница внесува бои во военото сивило
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Младата палестинска уметница Амна Сами, ги црта лицата на деца во боите на палестинското знаме во обид да направи тие барем малку да заборават на неодамнешните воени судири помеѓу Израел и Хамас. Тоа го прави среде урнатините на куќите кои ги уништија израелските бомби во Бејт Лахиа, на северот на палестинската енклава.

Категории

XS
SM
MD
LG