Достапни линкови

Отпад или оружје и опрема: Што се продава на пазарот во Кандахар


Отпад или оружје и опрема: Што се продава на пазарот во Кандахар
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Се нарекува Пазарот Буш, според американскиот претседател кој ги испрати американските воени сили во Авганистан во 2001. Тука, може да се купи она што Американците не го зеле со себе кога ја предадоа нивната база во Кандахар на авганистанската војска, кон средината на мај. Но, и покрај тврдењата дека се тргува со оружје и муниција, властите велат не станува збор за чувствителна или воена опрема.

Категории

XS
SM
MD
LG