Достапни линкови

Откриени тела на руски платеници по битка во Доњецк


Откриени тела на руски платеници по битка во Доњецк
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Украинските војници велат дека пронашле тела на бојното поле со униформи со ознаки на Grim Reaper во близина на Бахмут во регионот Доњецк.

Украинските војници велат дека пронашле тела на бојното поле со униформи со ознаки на Grim Reaper во близина на Бахмут во регионот Доњецк. На униформите имало и ознаки со слоганот „Смртта е наша работа -- а бизнисот е добар“, визит-карта за групата Вагнер, платеничка паравоена организација. Има широко распространети извештаи за силите на Вагнер кои се борат во Украина.

Категории

XS
SM
MD
LG