Достапни линкови

Орелот Виктор „снимаше“ за заштита на природата


Орелот Виктор „снимаше“ за заштита на природата
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Деветгодишниот орел Виктор е избран за да ја крене свеста на луѓето со прекрасни снимки над Алпите. На неговиот грб беше прикачена камера со цел да се прикаже убавината на природата во пресрет на климатските промени. Снимките се направени од Фондацијата „Орелски крилја“.

Категории

XS
SM
MD
LG