Достапни линкови

Оперски пејач - хуманитарец


Оперски пејач - хуманитарец
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Вадим Челдиев се откажа од кариерата како оперски пејач и реши да им помага на сиромашните во неговиот роден град Владикавказ. Не е во „милост“ на власта, бидејќи зборува отворено, но нема политички амбиции.

Категории

XS
SM
MD
LG