Достапни линкови

Облечена како машко за да има поголема слобода


Облечена како машко за да има поголема слобода
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Во делови од Авганистан, обичај познат како „бака пош“ им дозволува на родителите да ги облекуваат своите ќерки како момчиња и да им овозможат привремен пристап до образование и работа. Хукмина, жена од провинцијата Кост, одлучила да носи машки облеки цел живот за да има слобода.

Категории

XS
SM
MD
LG