Достапни линкови

Нова теорија - октоподите сонуваат


Нова теорија - октоподите сонуваат
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Биологистот Дејвид Шил, кој зборува за емисијата „Природа на Пи-Би-Ес“, вели дека поради неодамнешната снимка на кој октопод менува бои додека спие постои теорија дека тие сонуваат.

XS
SM
MD
LG