Достапни линкови

Нова „сталинизација“ во Русија


Нова „сталинизација“ во Русија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

По распадот на Советскиот Сојуз во 1991-ва, многу статуи беа уништени, а улиците добија нови имиња, со цел да се расчисти со советското минато. Но, многумина Руси сеуште чувствуваат почит кон некои од диктаторите од тоа време.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG