Достапни линкови

Не постои Локнес чудовиште туку веројатно огромна јагула


Не постои Локнес чудовиште туку веројатно огромна јагула
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Приказната за огромно чудовиште кое живее во водите на езерото Локнес во Шкотска е стара повеќе од 1500 години. Научници истражуваа дали навистина има ДНК на чудовиште во водите. Според 250 примероци од водата, научниците утврдиле дека има големи количини на ДНК од јагула. Па така, велат дека можеби луѓето гледаат голема јагула.

Категории

XS
SM
MD
LG