Достапни линкови

На опера, во када


На опера, во када
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Сопственик на кафуле во Прага, Ондреј Кобза организираше необична оперска претстава. Публиката седеше во када со топла вода и на кров од зграда. Целта на настанот е промоција на културата и нејзино зачувување.

XS
SM
MD
LG