Достапни линкови

Музичари шијат воена опрема во Операта во Ереван

Фотографиите доловуваат сцени во Ереван, додека волонтери, вклучително и музичари од Ерменската национална филхармонија, ја претвораат операта во Ереван во центар за помош на борците од фронтот во битката за Нагорно Карабах.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG