Достапни линкови

Музика од чадорите на хонгконшките демонстранти


Музика од чадорите на хонгконшките демонстранти
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Кога комуналните работници од Хонг Конг во јуни почнаа со расчистување на центарот на градот, Кевин Чеунг собрал над 36 чадори. Со жиците од чадорите тој создал инструмент - пиано со прст, познат како калимба.

Категории

XS
SM
MD
LG