Достапни линкови

Мачкин музеј во Краков


Мачкин музеј во Краков
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Кога Украинците Наталија Кошиваја и нејзиниот сопруг Јури Сневшиков избегале за Полска од украинскиот конфликтен регион Донецк со нив ја земале својата скапоцена колекција од мачкини фигури. Неодамна отвориле музеј со оваа колекција во Краков. Велат дека не било лесно да се пренесе целата колекција преку царина, а пренесувајќи им се скршиле околу 15 фигури.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG