Достапни линкови

Музеите пребаруваат збирки лилјаци за да најдат заклучок за Ковид-19


Музеите пребаруваат збирки лилјаци за да најдат заклучок за Ковид-19
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Иако бројот на смртни случаи поврзани со Ковид-19 глобално ја помина бројката од 4 милиони на почетокот на јули, многу прашања поврзани со потеклото на вирусот остануваат неодговорени. Многу научници веруваат дека вирусот најверојатно се појавил во природатата и се пренел од животни на луѓе. Музеите ширум Европа ги пребаруваат своите збирки лилјаци барајќи траги кои водат до почетокот на пандемијата.

Категории

XS
SM
MD
LG