Достапни линкови

Иновации за почисти урбани средини


Иновации за почисти урбани средини
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Ученици од СОУ „Ѓорче Петров“ - Прилеп, кои се дел од секцијата по физика, изработија соларна клупа, соларна лежалка, како и сензорна канта за отпадоци. Тие, иако учат во медицинските паралелки, сакаат да создаваат за заштита на животната средина. Сензорната канта освои трето место на МАКИНОВА 2019, од вкупно 123 учесници. Што имаат да порачаат тие?

Категории

XS
SM
MD
LG