Достапни линкови

Московските протести како игра


Московските протести како игра
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Нова видео игра во која играчите можат да бидат полицајци или активисти кои се судрија на летните протести во главниот град на Русија. Играта е насилна, но некои активисти велат дека помага за да се совлада стравот и тензијата од протестите.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG