Достапни линкови

Момче преживеа руски напад во кој беше убиена неговата мајка


Момче преживеа руски напад во кој беше убиена неговата мајка
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Седумгодишниот Роман е една од десетиците жртви на рускиот напад на 14 јули врз централниот украински град Виниција. Главата, рацете и нозете му беа тешко повредени во рускиот ракетен напад. Неговата мајка загинала во експлозијата, а неколку дена подоцна била идентификувана дури преку ДНК тест. Роман е префрлен во болница во Германија на специјален третман.

Категории

XS
SM
MD
LG