Достапни линкови

Млад скопјанец - колекционер на стари фотоапарати


Млад скопјанец - колекционер на стари фотоапарати
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Средношколецот Благојче Јовановски со фотографија се занимава аматерски, но се надева дека наскоро тоа ќе го прави и професионално. Сакајќи да се поврзе со фотографијата на поинаков начин, почнал да истражува, правејќи колекција на старифотоапарати. За неполни две години, собрал повеќе од 60 модели, а некои од нив се врзани со посебна приказна.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG