Достапни линкови

Мирческа е најдобар млад џез музичар


Мирческа е најдобар млад џез музичар
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Годинашниот добитник за најдобар млад џез музичар е 21 годишната контрабасистка Андреа Мирческа од Прилеп. Не е важна славата, важно е да се создава музика, вели студентката Мирческа. Што друго има да порача таа?

Категории

XS
SM
MD
LG